Podcast: Rozhovory ZKH

Šéfka Súdnej rady: Zabíjačka, kde bol Kočner, bola moja prvá a posledná

25.05.2020
"Nemôžeme sudcov uzavrieť do bubliny, aj sudca má právo viesť spoločenský život. Máte určité väzby, priateľské, zo školy, nebolo by podľa mňa vhodné žiadať od sudcov, aby sa vôbec nestretávali," hovorí predsedníčka Súdnej rady Lenka Praženková. Že nenahlásila stretnutie s Marianom Kočnerom na zabíjačke advokátov, spätne ako chybu nepovažuje."Potrebujem čas premyslieť si, či sa vzdám funkcie, ale platí, že zmeny v súdnej rade by sa nemali diať po voľbách a z politických dôvodov," hovorí o tom, či sa vzdá funkcie predsedníčky Súdnej rady Lenka Praženková.Funguje medzi sudcami stále falošná kolegialita? Prečo sa ich ozýva tak málo? Ako lepšie nastaviť majetkové priznania a sú sudcovia ochotní prejsť previerkou?Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s predsedníčkou Súdnej rady Lenkou Praženkovou z 21. mája.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK