Sulík: Pri chaotickom štýle vládnutia Matoviča sa nedajú vylúčiť ani predčasné voľby
24:19
Podcast: Rozhovory ZKH

Sulík: Pri chaotickom štýle vládnutia Matoviča sa nedajú vylúčiť ani predčasné voľby

08.02.2021

"Ja som pripravený takto fungovať veľmi dlho. Zažil som v živote horšie veci, toto nie je až taká nejaká dráma, že by sa to nedalo vydržať. Čo sa mňa týka, budem fungovať až do volieb. S vysokou pravdepodobnosťou to budú riadne voľby, ale pri tomto chaotickom štýle vládnutie sa nedajú vylúčiť aj skoršie. 90 hlasov v parlamente nie je jediný spôsob ako môže prísť k predčasným voľbám. Môže to byť aj pád vlády. Igor Matovič sa už niekoľkokrát vyhrážal, že podá demisiu. Nikdy neviete čo z neba spadne a čo sa zrodí Igorovi Matovičovi v hlave a zrazu bum bác, a môže byť vláda v demisii, respektíve bez premiéra. A keď na trikrát nepodarí zostaviť novú vládu v parlamente, teda, ak na trikrát nedostane parlamentnú väčšinu, tak tiež prídu predčasné voľby," hovorí Richard Sulík o vzťahoch v koalícii a tom, či takto budú vedieť fungovať až do volieb.

"Za seba vám môžem povedať, že som si zvykol. Som celkom prispôsobivý typ. To je dar od boha, lebo čo i len štipka EQ v tejto vláde tak by ma tam rovno piclo. Toto je celkom dobre, že človek to vie vnímať celkom racionálne a nepúšťa si všetko pod kožu. Ja som sa tejto situácii prispôsobil, ja si robím svoje na ministerstve, tam máme výsledky. Tie zasadnutia vlády nejako prežijem," dodáva minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík.

Mali by rokovania vlády vyzerať takto chaoticky? Akú známku by za minulý týždeň dal vláde?

Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s predsedom SaS Richardom Sulíkom.

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.