Premiér Heger: Teraz sme nešibli prútikom a všetci sa uvedomia. Sme pestrá koalícia
27:34
Podcast: Rozhovory ZKH

Premiér Heger: Teraz sme nešibli prútikom a všetci sa uvedomia. Sme pestrá koalícia

01.04.2021

"Igor Matovič neoplýva milosrdnosťou, ale nie je pomstychtivý. Tou milosrdnosťou v pracovných vzťahoch, vyžaduje profesionalitu v pracovných vzťahoch," hovorí nový premiér Eduard Heger o svojom predsedovi a dnes ministrovi financií Igorovi Matovičovi.

"Sme pestrá koalícia. Ja úprimne neočakávam, že týmto vymenovaním niekto šibol čarovným prútikom a všetci sa uvedomia a odhodia všetko svoje správanie, dlhoročné návyky a spôsoby. Buďme realisti. Sme pestrá koalícia, musíme s touto pestrosťou pracovať, musíme s ňou žiť," dodáva Heger ku hlasovaniu koaličných poslancov s opozíciou a kritike SaS k návrhu ministerstva financií.

"Nesedím tu ako budúci líder Oľano. Sedím tu dnes ako premiér tejto vlády. Tá situácia je úplne iná ako pri Petrovi Pellegrinim. My hovoríme ľuďom pravdu. Aj to ich rozdelenie, áno, bolo tam aj niečo osobné, ale keď si pozriete ich výroky, hlasovanie postup, tak mi to príde falošné. Aj tak ťahajú za jeden povraz a povedzme si pravdu, po voľbách by boli najväčší spojenci. Z hľadiska OĽANO my sme jednotní pre mňa Igor Matovič je predpokladám niekto úplne iný ako Robert Fico pre Petra Pellegriniho. Je to človek, ktorého si vážim, ktorého mám veľmi rád, a teším sa na spoluprácu," hovorí Eduard Heger o tom, či postupne môže nahradiť Igora Matoviča aj na poste predsedu hnutia.

Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s novovymenovaným premiérom Eduardom Hegerom.

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.