Ledecký: Karanténa je živnou pôdou pre úžeru v osadách

20.04.2020
"S Rómami treba komunikovať, a vysvetľovať im prečo nosiť rúška a čo im hrozí. Musíme využiť všetkých ľudí v teréne, ktorí majú s komunitami vybudovaný dobrý vzťah, majú ich dôveru a vedia s kým sa majú v osade rozprávať," vysvetľuje bývalý starosta Spišského Hrhova a poslanec za stranu Za ľudí Vladimír Ledecký."Táto situácia je živná pôda pre úžeru, musíme dávať pozor, aby sa to opäť v osadách nerozmohlo," dodáva."Nepoznám mimovládku, ktorá by si v teréne nerobila svoju prácu dobre. V tomto prípade sa s premiérom nezhodujem ani na 0,1 percento," hovorí Ledecký v reakcii na kritiku premiéra, že mimovládky majú ísť do terénu a nie kritizovať od stola v Bratislave.Ako sa pozerá na izoláciu 6200 ľudí v osadách jeden z najúspešnejších starostov, ktorí dokázali zlikvidovať osadu a integrovať Rómov do obce?Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Vladimírom Ledeckým zo strany Za ľudí zo 16. apríla.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK