Boris Kollár: Nie sme žiadna biznis strana

07.06.2020
"Ja by som núdzový stav už nepredlžoval. Pevne verím, že teraz prídu hodinové tlačovky o ekonomike." hovorí predseda Sme rodina a predseda parlamentu Boris Kollár.Premiér by sa teraz podľa neho mal sústrediť na ekonomiku a robiť hodinové tlačovky o ekonomickej kríze, ktorá nás čaká."Neviem si predstaviť vyhodiť teraz 100 miliónov na Kmotríkove futbalové štadióny, ale musíme preveriť, či neuzatvorili tú zmluvu tak, že keby sme to nevyplatili, tak by sme platili takú pokutu, ako keby sme to odkúpili," hovorí Boris Kollár.V parlamente je teraz zákon o novej voľbe generálneho prokurátora. V návrhu zákona je aj vágna možnosť odvolať ho, ak by svoju funkciu prestal vykonávať riadne, čestne, nezávisle a nestranne.Sme rodina s tým nesúhlasí: "Kvôli jednému Trnkovi nebudeme okliešťovať právomoci generálneho prokurátora. Takú demokraciu si nepredstavujem. Malo by to zostať tak, aby boli vyvážené brzdy a protiváhy, myslím, že by mali byť taxatívne vymenované situácie, za ktorých možno odvolať generálneho prokurátora," dodáva Kollár.Koľko nájomných bytov táto vláda postaví? Ako vidí budúcnosť RTVS a Matice Slovenskej? A ako sa pozerá na to, že jeho stranu označujú za biznis krídlo koalície?Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s predsedom parlamentu Borisom Kollárom.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK