Šéf analytikov Smatana: Naša analýza je pesimistická, lebo potrebujeme viac testovať

08.04.2020
"Potrebujeme ešte minimálne týždeň dát testovaných. Potrebujeme, aby sa rozbehlo testovanie v marginalizovaných skupinách, ktoré sa začalo dnes, a výsledky budú v utorok a stredu. To je pre nás kľúčové, aby sme vedeli povedať, či tam nie sú ohniská, o ktorých nevieme, a až potom sa budeme vedieť vyjadriť, čo by sme odporúčali," hovorí riaditeľ Inštitútu zdravotnej politiky Martin Smatana o nápade Igora Matoviča, aby sme na štyri týždne "vypli" krajinu.Jeho tím teraz robí analýzu úplného lockdownu krajiny, aj čiastočných uzavretí miest, či zákazu vychádzania pre rizikové skupiny obyvateľstva.Čo hovorí na kritiku, že ich odhady sú príliš pesimistické? Ako pracuje jeho tím analytikov a čo všetko do predikcie koronavírusu na Slovensku zahŕňajú?Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s riaditeľom IZP Martinom Smatanom.Upozornenie: Rozhovor bol nahrávaný 3. apríla.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK