Podcast: Rozhovory ZKH

Cigániková z SaS: Premiér Matovič by mohol byť zdržanlivejší, ale my to vydržíme

07.05.2020
"Bojím sa, že úplný zákaz interrupcií ako v Poľsku prejde týmto parlamentom," hovorí predsedníčka zdravotníckeho výboru a poslankyňa za SaS Janka Cigániková. "Ľudia rozhodli o zložení parlamentu tak ako je, nechcem sa vyhovárať, nechcem povedať, že nebudem bojovať ako lev, som presvedčená, že reprodukčné práva žien by nemali byť obmedzované. Náboženstvo nepatrí do politiky a už vôbec nie do medicíny, ale bohužiaľ argumenty nehrajú veľkú rolu pri tejto téme," dodáva.Konflikt v koalícii medzi SaS a OĽANO nevidí tak dramaticky: "Nerada by som prilievala olej do ohňa. Najvýstižnejšie slovo je, že je to zbytočné. Ja by som bola strašne rada, keby Igor nebral iný názor ako osobný útok. Bolo by prospešnejšie, keby bol zdržanlivejší na sociálnych sieťach. On je premiér, ktorý by to mal držať a lepiť pokope, nie ten, čo to ešte zbytočne podkuruje. Aj ten iný názor môže byť správny, netreba to brať osobne," hovorí poslankyňa Cigániková.Kedy bude stratifikácia nemocníc? A ako vyzerali rokovania o programovom vyhlásení vlády, ktoré nakoniec Janka Cigániková nepodporila?Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s predsedníčkou zdravotníckeho výboru Jankou Cigánikovou.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK