Odvolaný Kužela: Neplatili sme sociálke, lebo nemocnice sú podfinancované

07.06.2020
"Ako môže mať nedôveru k niekomu, koho nikdy nestretol a kto plní plány? Nerozumiem, prečo ma minister odvolal," hovorí Ladislav Kužela, ktorého minulý týždeň odvolal minister zdravotníctva Marek Krajčí z postu riaditeľa Národného ústavu detských chorôb."Ja som bol odborný nominant, nie politický. Ak chce minister, aby fungovalo zdravotníctvo, tak riaditelia nemocníc musia byť odborné nominácie, nie stranícke," hovorí Kužela.Bol nominantom Smeru, keďže bol riaditeľom len pri ministroch za Smer? A ako spätne vníma hádku s neurochirurgom Šteňom o operácii malého Lukáša, ktorý mal nádor na mozgu? A aký bol rozdiel medzi ministrami Smeru Zvolenskou, Čislákom, Druckerom, Kalavskou a teraz ministrom Krajčím?Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s odvolaným riaditeľom Národného ústavu detských chorôb Ladislavom Kuželom.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK