Podcast: Rozhovory ZKH

Aktivistka Stohlová: Istrochem je ekologická katastrofa, ktorú tajili

17.06.2020
"Pokiaľ hovoríme o takej masívnej kontaminácii, ktorá sa navyše niekoľko rokov nekontrolovateľne šíri v obytnej zóne s takou rozsiahlou a nákladnou sanáciou, aká bola navrhovaná, tak sa to nedá nazvať inak ako ekologická katastrofa," hovorí o analýze stavu pôdy v bratislavskej chemičke Istrochem aktivistka a odborníčka na životné prostredie zo strany Spolu Tamara Stohlová."Je tam pesticíd Lindán, ktorý je už dlhšiu dobu zakázaný. V niekoľkometrovej vrstve sa zakopal do zeme, naviezla sa zemina a takto to tam vyzerá. Narábalo sa ľubovoľne aj s rôznymi tekutými odpadmi, ktoré sa vylievali do Malého Dunaja. Máme podozrenie, že napriek utajeniu správy o tom štát vedel. Zvažujeme trestné oznámenie," dodáva Stohlová.Ako to dnes vyzerá v Istrocheme a kto za znečistenie môže? Ako je možné, že analýza tejto ekologickej katastrofy bola 10 rokov utajovaná?Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s aktivistkou a odborníčkou na životné prostredie strany Spolu Tamarou Stohlovou.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK