Šéfredaktor Šabata: Komunikácia Igora Matoviča počas summitu bola nehodná premiéra

04.08.2020
“Igor Matovič riadil malú firmu, Andrej Babiš riadil veľkú firmu a myslím, že je jasné, že štát sa nedá riadiť ako firma. To je taká bonmotová charakteristika. Na začiatku tej epidemiologickej kríze išli obidvaja mikromanažment, čo keď porovnáte, tak Igor Matovič mal exekutívnu funkciu 14 dní aj s cestou, ale Andrej Babiš je vo vláde od roku 2013 a robili rovnaké chyby, z čoho Igor Matovič vyšiel ospravedlniteľne, oproti skúsenému matadorovi,” hovorí šéfredaktor Českého rozhlasu plus Petr Šabata o novej vláde Igora Matoviča. “Rozdiel medzi nimi na Facebooku je, že u Andreja Babiša je to tímová premyslená práca a komunikácia a myslím si, že to robí výborne. U Igora Matoviča to tak nie je. Keď sa vrátim k tomu summitu, tak takto premiér nemá komunikovať,” dodáva Šabata. Aké chyby urobil Igor Matovič? A ako zvládol svoj prvý summit? Podobá sa na Babiša alebo toto porovnanie neobstojí? “Igor Matovič roadil malí firmu, Andrej Babiš riadiľ veľkú firmu a myslím, že je jasné, zle štát sa nedá riadiť ako firma. To je taká bonmotová charakteristika. Na začitku ten epidemiologickej krize išli obidvaja mikromanažment, čo keď porovnáte, tak Igor Matovič mal exekutívnu funkciu 14 dní aj s cestou, ale Andrej Babiš je vo vláde od roku 2013 a robili rovnaké chyby, z čoho Igor Matovič vyšiel ospravedlniteľne, oproti skúsenému matadorovi,” hovorí šéfredaktor Českého rozhlasu plus Petr Šabata o novej vláde Igora Matoviča. “Rozdiel medzi nimi na Facebooku je, že u Andreja Babiša je to tímová premyslená práca a komunikácia a myslím si, že to robí výborne. U Igora Matoviča to tak nie je. Keď sa vrátim k tomu summitu, tak takto premiér nemá komunikovať,” dodáva Šabata. Aké chyby urobil Igor Matovič? A ako zvládol svoj prvý summit? Podobá sa na Babiša alebo toto porovnanie neobstojí? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej so šéfredaktorom Českého rozhlasu plus Petrom Šabatom. Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej so šéfredaktorom Českého rozhlasu plus Petrom Šabatom.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK