Kákoš z Depaul: Ľudia bez domova sú tak vylúčení zo spoločnosti, že takmer nedostali covid
16:36
Podcast: Rozhovory ZKH

Kákoš z Depaul: Ľudia bez domova sú tak vylúčení zo spoločnosti, že takmer nedostali covid

25.12.2020
"V nocľahárni, ani v ostatných zariadeniach celkovo sme nemali žiadny pozitívny prípad človeka bez domova. Je to pozitívna aj negatívna správa. Tá pozitívna je, že ich koronavírus nezasiahol. Ale presne sa ukazuje, že ľudia bez domova sú veľmi veľmi izolovaní sociálne, ale aj inak. Ukázalo sa, že ľudia bez domova nie sú rizikom pre spoločnosť, ale naopak, my ohrozujeme ich," hovorí Jozef Kákoš o tom, čo pandémia ukázala aj o ľuďoch bez domova.    Je realita, že ľudia, ktorí boli na hrane, končia tieto mesiace na ulici. Ale aj tí, čo už sú na ulici, k nám teraz chodia častejšie a naše služby vyhľadávajú viac. Dva týždne lockdownu v krajine v Depaule nezvládneme. Lockdown pri ľuďoch bez domova nefunguje, žijú na ulici, ulica je ich domovom. Treba na to hľadieť aj pri lockdownoch," dodáva riaditeľ Depaulu Jozef Kákoš.   Ako riešiť otázku bezdomovectva, keď pandémia pominie? Čo pozitívne naopak ukázal tento rok v nocľahárni Depaul? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s riaditeľom Depaul Slovensko Jozefom Kákošom.  

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.