Surová dcérka: Vegáni sú niekedy militantní, lebo sa cítia nepochopení
21:57
Podcast: Rozhovory ZKH

Surová dcérka: Vegáni sú niekedy militantní, lebo sa cítia nepochopení

14.12.2020

"Ja som tolerantná vegánka. Ale niektorí nechápu, prečo zvyšok sveta to tak nevidí tak ako oni a prečo sa tí ľudia nemenia. Je tam veľká miera toho, že vegáni sa cítia nepochopení a preto sú často nahnevaní. Stáva sa to najmä pri mladších vegánoch, potom sa to časom vyrovná," hovorí vegánka Nikoleta "surová dcérka" Kováčová o tom, prečo je toľko militantných a nahnevaných vegánov.

"Ak chce niekto začať s vegánstvom, určite odporúčam ísť na to postupne. Začať niečím, čo je jednoduché - napríklad vyradiť mlieko. Vyhradím si čas, aby som našla alternatívy, a zistila čo mi chutí a čo nie. A potom sa dostanem k mäsu, vajíčkam. Treba ísť na to postupne," dodáva autorka dvoch vegánskych kuchárok, v ktorých povegánčila slovenské tradičné jedlá.

Čo jedia vegáni na Štedrý deň? Ako začať s vegánstvom? A čo sú najväčšie mýty o vegánoch?

 

Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Nikoletou Kováčovou.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.