Jana Žitňanská: Na post splnomocnenkyne by som Krištúfkovú nevybrala

19.06.2020
"Ak by som ja musela obsadiť takýto post, asi by som vybrala niekoho iného," komentuje novú splnomocnenkyňu pre sociálne veci a rodinu Petru Krištúfkovú poslankyňa Jana Žitňanská."S čistým svedomím môžem povedať, že sa v tejto chvíli chcem sústrediť na pomoc zdravotne postihnutým, to považujem za svoju hlavnú úlohu v politike. Ambíciu na predsednícku stoličku nemám," hovorí o náhrade odchádzajúceho predsedu Andreja Kisku Jana Žitňanská."Kontúry smerujú k tomu, že bude finančná podpora v tehotenstve, viac informácií, podpora ubytovania, možnosť mať dva nezávislé posudky v prípade, že je podozrenie na postihnutie plodu," hovorí Jana Žitňanská o návrhu Anny Záborskej z Kresťanskej únie."Poľský model v žiadnom prípade teraz nepripadá do úvahy," dodáva.Ako konzervatívka by hlasovala za zákaz interrupcií? A ako vyzerajú kontúry návrhu Anny Záborskej? Chcela by vidieť svojho priateľa Daniela Lipšica na poste generálneho prokurátora?Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s poslankyňou strany Za ľudí Janou Žitňanskou.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK