Speváčka Mollová: Kotlebovec na mňa kričal v plnej električke, všetci sa len pozerali
16:32
Podcast: Rozhovory ZKH

Speváčka Mollová: Kotlebovec na mňa kričal v plnej električke, všetci sa len pozerali

01.10.2020
"Odkedy som prišla do Bratislavy, zažila som rôzne situácie. Bola reštaurácia, kde nás neprišli obslúžiť. Asi pred štyrmi, piatimi rokmi. Alebo som išla v električke a pán s kotlebovskou mikinou začal na mňa vykrikovať. Alebo som stála v rade v Mcdonalds, a pán sa predbehol, a ja som mu povedala, že prepáčte, ja som tu čakala. A on mi povedal, že nech sa vrátim naspäť k neandrtálskemu kmeňu. Toto sú ešte veci, na ktoré sme zvyknutí. Ale horšie je to, že keď sa to udeje, tak ľudia okolo sú ticho. Napríklad tá električka bola plná, a nikto nepovedal ani slovo," popisuje skúsenosti s rasizmom speváčka s etiópskym pôvodom Anabela Mollová. "Keď som šla po prvý raz do Etiópie, veľa vecí som pochopila. Dnes sa cítim 50 na 50 Etiópčanka a Slovenska," popisuje svoj vzťah k otcovej domovine speváčka Anabela Mollová. Ako prežíva pandémiu? Je Slovensko rozmanitá krajina? A aké má ako mulatka skúsenosti s rasizmom na Slovensku? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej so speváčkou Anabelou Mollovou.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.