Bezpečnostný manažér Královič: Školy vieme na útoky pripraviť lepšie

19.06.2020
"Z čisto požiadneho hľadiska zamykať dvere nie je úplne bezpečné, nie je to dobrý nápad. Pomohli by odolné dvere, ktoré by nevedel páchateľ tak ľahko rozbiť. Debata o bezpečnosti na školách je laická, riešenie nie je dať sbskárov do každej školy. Zapojiť treba personál na školách, tí aj tak najlepšie poznajú celú školu. Musia mať nástroje ako okamžite upozorniť všetkých na škole, že sa niečo podobné deje," hovorí bezpečnostný analytik Martin Královič o útoku vo Vrútkach."Aj po skúsenostiach z USA je najbezpečnejší spôsob lockdown. Zazvoní alarm, učiteľ zamkne triedu, deti sa schovajú pod lavice alebo do kúta. Personál nemá za úlohu zneškodnil páchateľa ale zabezpečiť, aby sa čím neskôr dostal k obetiam a musí to ísť ruka v ruke s tým, aby okamžite a veľmi rýchlo prišla polícia a zneškodnila páchateľa," dodáva.Ako sa brániť proti osamelému útočníkovi, ktorý nie je terorista? Dajú sa školy na to pripraviť? A nemali by sa branné cvičenia sústrediť namiesto chemických útokov napríklad aj na situácie ako nastala vo Vrútkach?Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s bezpečnostným manažérom Martinom Královičom.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK