Z. Smatanová: Dedko mal pocit, že očkovanie nepotrebuje, zomrel na Covid
19:01
Podcast: Rozhovory ZKH

Z. Smatanová: Dedko mal pocit, že očkovanie nepotrebuje, zomrel na Covid

10.06.2021

"Aj s babkou vyhlásili, že veď oni aj tak nikam nechodia. Že oni to vlastne nepotrebujú, lebo stále sedia doma. Ale naskytla sa príležitosť ísť do mesta autobusom pre lieky, alebo k lekárovi, a doniesol Covid domov. Nakazil babku. 

On si myslel, že zvýšená teplota a nepohoda, ktorú mal, že to mal z karpálneho tunela, ktorý mu liečili. Ako keby si to neuvedomoval, naozaj sa to dostalo až do takého štádia, že ľahol, a kto ho poznal, on bol fyzicky veľmi zdatný človek. Dávala som veľké percento tomu, že to proste dá. Dennodenne som dvakrát volala, ráno - večer, že ako sa majú. Babka bola na tom troška lepšie, ale dedo chradol. 

Jedno ráno som mu volala, že ako sa má a minútu mal príšerný kašel. Ešte som dúfala, že sa večer dovolám, ale už bol mŕtvy," hovorí speváčka Zuzana Smatanová o Covide-19 v jej rodine. 

"Chcela som sa zdôveriť ľuďom, hoci nebývam osobná na sociálnych sieťach, ale teraz som cítila, že to chcem povedať. Lebo až keď to človek zacíti tak blízko, tak to vie hlbšie precítiť a uvedomiť si to. Tak som zverejnila fotku, že sa očkujem. Chcela som. Lebo práve tým, že som to zažila takto strašne blízko, tak si myslím, že je to dobré. Ale nie som tu na to, aby som niekoho prehovárala," dodáva Zuzana Smatanová. 

Aký bol pre ňu rok pandémie? Ako sa dostala k ilustrovaniu knižiek? Plánuje už koncerty na leto? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej so speváčkou a ilustrátorkou Zuzanou Smatanovou. 

 – 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.