Majiteľka kaviarne Mad drop: Bol to náš sen, krachujeme, ideme si hľadať prácu
13:47
Podcast: Rozhovory ZKH

Majiteľka kaviarne Mad drop: Bol to náš sen, krachujeme, ideme si hľadať prácu

19.03.2021

Prvý krok u nás klesli tržby až o 70 percent. To bol prvý problém. Druhý problém bol, že sme nezvládali platiť faktúry, všetkých ľudí. Potom sme začali prepúšťať a snažili sme sa nejako škrtať všetky výdavky a nepomohlo ani to. Stále sme sa približovali k tomu, že sme sa stále museli rozhodovať, či zaplatíme ľudí, nájom, odvody, alebo čo prvé," hovorí majiteľka kaviarne Mad drop Martina Jandíková, ktorá musela spolu s mužom dať kaviareň po roku do krachu.

"Systém pomoci je veľmi neprehľadný a nedá sa k pomoci dostať tak jednoducho ako to prezentujú politici. A hlavne stačí, že máte minimálne nedoplatky, už vám nič nepríde, alebo vám zoberú ešte to, čo ste už dostali. Politici sa venovali všetkému inému. Táto vláda sebe a svojim medziľudským vzťahom a tomu ako nefungujú, namiesto toho, aby sa venovali ľuďom. Rieši sa koaličná kríza, Sputnik, všetko iné, len nie pomoc ľuďom, " dodáva Jadíková.

"Je to veľká psychická záťaž. Bolo to naše dieťa. Tento rok by kaviareň mala 6 rokov. Ja som mala 22 rokov, keď som s mužom otvorila kaviareň. Pre nás to bol sen, nič iné nevieme robiť, a doteraz nám všetko vychádzalo. Toto všetko sme zakladali na život. My máme to šťastie, že sme boli hlučnejší a zaujímajú sa o nás médiá, ale neviem si predstaviť všetky ostatné príbehy. Inde na Slovensku sú tie príbehy podľa mňa horšie, len o tom zatiaľ ešte nepočúvame," dodáva Jandíková.

Ako sa rodilo rozhodnutie zatvoriť kaviareň? A čo bolo na tom najťažšie? Ako by sa mal zmeniť systém pomoci, aby bol funkčnejší? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s majiteľkou kaviarne Mad drop Martinou Jandíkovou.

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.