Gröhling: Že premiér neprišiel na našu demisiu, je pre nás tiež signál
26:02
Podcast: Rozhovory ZKH

Gröhling: Že premiér neprišiel na našu demisiu, je pre nás tiež signál

25.03.2021

"Neviem si predstaviť, že by som bol vo vláde bez Richarda Sulíka so súčasným premiérom. Je tam veľmi veľa rôznych otázok, ktoré by som si musel ťažko v sebe vysporiadať, aby som do toho išiel. Neviem akú by mal pán premiér pozíciu v rámci vytvoreného ministerstva, aké by mal kompetencie. Nemyslím si, že by bolo teraz treba vytvoriť ďalšiu inštitúciu. Mali by sme sa venovať nastaveniu a fungovaniu vlády. Vytvárať nové ministerstvo je papalášizmus, aby sme vytvorili niekomu pozíciu," hovorí Branislav Gröhling, exminister školstva, ktorý dnes podal demisiu, o tom, či by sa vedel do zrekonštruovanej vlády vrátiť.

"Že premiér neprišiel na našu demisiu je tiež signál zo strany pána premiéra, ja to akceptujem. Mali sme pracovný vzťah. Včera sme si podali ruky, navzájom sme si poďakovali za rok fungovania," dodáva k demisii a k tomu, že premiér Matovič dnes do prezidentského paláca neprišiel.

"Na mňa súčasná politika je veľmi teatrálna. Veľmi nemám rád vymieňanie si názorov cez facebook. Ja hovorím, že prvý lockdown mohol byť aj lockdown od facebooku. Keď dostanete sa na určitú pozíciu s určitou vážnosťou a s veľkým pocitom zodpovednosti za nie seba a malú stranu, ale niekoľko miliónov občanov, tak nad niektorými vecami musíte začať premýšľať inak. Vážnosť a zodpovednosť úradu by mala na vás pritlačiť, aby ste niektoré veci robili inak. Igor Matovič má nejaký štýl a myslím, že za posledné dva týždne od niektorých vecí ustúpil. Situácia je vážna, myslím, že ju vníma. Ten štýl sa začal trocha meniť, uvidíme ako dlho to bude pokračovať," hovorí Gröhling.

Ako vidí budúcnosť koalície? Kto by ho mohol nahradiť? A ako toto celé dopadne? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s exministrom školstva za SaS Branislavom Gröhlingom.

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.