Skaut Lizák: Pomáhame nakupovať, šijeme aj rúška

15.04.2020
"Vo viacerých lokalitách skauti šijú rúška pre vylúčené komunity, zbierajú lavóry, mydlá, uteráky a odviezli to do komunitného centra, kde už to rozdali podľa potreby," hovorí Juraj Lizák, riaditeľ Ústredia Slovenského skautingu.Stovky skautov nakupujú starším ľuďom, šijú rúška, či robia zbierky. "Ľudia to vítajú, pretože nakupovať starším idú už rokmi preverení ľudia, ktorí nie sú podvodníci," hovorí Juraj Lizák.Ako fungujú skauti v domácnosti? S čím všetkým vedia pomôcť mimovládkam a samosprávam?Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s riaditeľom Ústredia Slovenského skautingu Jurajom Lizákom.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK