Mikulec: Pýtal som sa Szabóa, či mu nebolo divné brať televízor zadarmo
26:36
Podcast: Rozhovory ZKH

Mikulec: Pýtal som sa Szabóa, či mu nebolo divné brať televízor zadarmo

03.06.2021

"Ja som sa ho tiež pýtal, či mu to nebolo nejak divné, že televízor zadarmo, potom hodinky. Ja sám som sa na to pýtal a bolo mi to divné. Nemali sme na to veľa času, údajne to bolo aj prešetrované odborom kontroly, preto som chcel, aby mi to doložili, že čo tam bolo vykonané, aké úkony urobili, ale nebol na to čas. 

Neviem, čo je to tých 20-tisíc, nemám žiadne ďalšie informácie. V prvom rade sa budem snažiť od špeciálnej prokuratúry získať, či tie informácie sú relevantné, ak áno navrhnem vláde návrh na odvolanie riaditeľa inšpekčnej služby. Ak sa vláda s tým stotožní, predloží to výboru pre obranu a bezpečnosť, a ak s tým trojpätinovou väčšinou výbor bude súhlasiť, tak potom môžeme pána Szabóa odvolať z funkcie," hovorí minister vnútra Roman Mikulec o dnešnom zadržaní šéfa policajnej inšpekcie Adriána Szabóa. 

"Nemyslím si, že to bola chyba (poznámka red.: dať SIS Sme rodina). Určite to, čo teraz prebieha, áno, dochádza k očisťovaniu. My už tu máme na stole aj v médiách X priznaní, X rozsudkov, X dohôd o vine a treste a to o niečom svedčí. Všetko to bol systém fungujúci pre niektorých ľudí. A kto sa teraz  najviac bojí alebo vykrikuje? Tak si to logicky povedzme, že o čom to je," dodáva Mikulec k spravodajským hrám, ktoré sa rozohrali okolo prominentných väzobne stíhaných ľudí. 

Z čoho je obvinený šéf inšpekcie? A nie je toto vojna medzi políciou, inšpekciou a tajnou službou? Existujú nahrávky prokurátorov a policajtov, ktorí sa údajne majú koordinovať s kajúcnikmi od SIS? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s ministrom vnútra za OĽANO Romanom Mikulcom. 

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.