Profesorka Bieliková: Rozvrat dekana Kotuliaka niektorých kolegov zlomil. Mne otvoril oči
25:04
Podcast: Rozhovory ZKH

Profesorka Bieliková: Rozvrat dekana Kotuliaka niektorých kolegov zlomil. Mne otvoril oči

22.08.2020
"Trápi ma to, čím sme si museli prejsť. Trápi ma to, čo si museli zažiť ľudia. Lebo všetci sme rôzni a každý sa na to pozeráme inak, a niektorých to doslova zlomilo. A to je vec, keď sa to týka ľudí, to ma vždy veľmi trápi. Na druhej strane, krízová situácia vždy otvorí veci a ja si myslím, že aj ďalší ľudia budú radi. Mne sa otvorili oči. Teraz viem, že keby sa toto nestalo, tak sa možno ešte ďalších 5-6 rokov snažím, ale systém by sa nezmenil," hovorí vyhodená profesorka Mária Bieliková, ktorá je novou šéfkou Kempelenovho inštitútu informačných technológií. "Ja viem spolupracovať s každým, komu budem vedieť dôverovať. Momentálne už som sa s dekanom Kotuliakom nerozprávala pol roka, odkazuje mi cez rôznych ľudí, že ma nechce vidieť, tak dosť ťažko by som mohla začať obnovovať dôveru, ale ja som vždy pripravená," dodáva Mária Bieliková o spolupráci svojho nového Kempelenovho inštitútu informačných technológií s fakultou, z ktorej ju dekan Kotuliak vyhodil. Čo bude inštitút KINIT robiť? Na čo by Slovensko malo použiť eurofondy? A ako sa spätne pozerá na konflikt na fakulte FIIT STU s dekanom Kotuliakom? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Máriou Bielikovou.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.