Hipš: Nechcel by som, aby môjho syna učil učiteľ, čo verí na čipovanie vakcínou
22:46
Podcast: Rozhovory ZKH

Hipš: Nechcel by som, aby môjho syna učil učiteľ, čo verí na čipovanie vakcínou

27.10.2020
"Keď si predstavím, že môjho syna by mal takýto človek vzdelávať, tak z toho nadšený nie som. Časť ľudí povie, že to nie je až také hrozne veľké číslo, lebo väčšina učiteľov je dobrých. Áno je, ale keď práve vaše dieťa má učiteľa alebo učiteľku, ktorý si večer doma číta Zem a vek a náhodou učí predmety ako je dejepis, tak ja by som si neželal, aby takýto učiteľ vzdelával moje dieťa," hovorí predseda Spolu Juraj Hipš o výsledkoch prieskumu medzi učiteľmi, z ktorého vyplynulo, že tretina z nich verí na čipovanie vakcínami, a polovica číta konšpiračné médiá. "Niektorí reagovali, že veď to kopíruje bežnú populáciu, tak to nie je problém. Ale to je práve problém. My na učiteľov musíme mať väčšie a vyššie nároky ako na bežnú populáciu. Naozaj majú oveľa väčší vplyv a tým ako vzdelávajú deti ovplyvňujú ich hodnoty a postoje," dodáva Juraj Hipš. Čo s hrozivými výsledkami prieskumu medzi učiteľmi na základnej škole? Prečo čítajú konšpirácie a neveria váde? A ako to zmeniť? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s predsedom strany Spolu Jurajom Hipšom.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.