Podcast: Rozhovory ZKH

Architektka Moravčíková: Z nového Istropolisu ukázali len naivné obrázky

26.07.2020
"Už to považujeme za osvedčenú stratégiu ako sa zbaviť budovy, ktorú chcem nahradiť novostavbou. Prosto ju nechám chátrať a tým vlastne pripravím verejnosť na to, že sa s ňou ľahko rozlúči, lebo je pochmúrna, zdevastovaná, nebezpečná, tak ju treba zbúrať. Opakuje sa to na veľkom množstve pamiatok 20. storočia," hovorí predsedníčka DOCOMOMO, ktorá vyzýva ministerku kultúry, primátora Bratislavy a starostu Nového Mesta, aby otvorili diskusiu o búraní Istropolisu.   "Neviem, či sa mi nový projekt páči. Som architektka a tieto vizualizácie sú pre mňa lacný prostriedok na sprostredkovanie toho, čo tam má byť. Ja neviem, aký obraz si mám z tohto urobiť. Chcela by som vidieť situáciu celého bloku, pôdorysy, nejaké priestorové štúdie a samozrejme potom plochy - koľko bytov, koľko kancelárií, koľko hotelov, a koľko naozaj toho verejného priestoru bude. Lebo reči o tom, aké to bude inkluzívne a ako tam budú chodiť mamičky s deťmi, tak to sú báchorky, ktoré možno presvedčia laika, ale odbornú verejnosť určite nie," dodáva architektka Moravčíková.   Mal by sa búrať Istropolis? Ak nie, čo by sa s ním malo robiť? Páči sa jej nový projekt Istropolisu, ktorý už predstavil investor? A prečo Slováci nemajú radi modernú architektúru?   Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s predsedníčkou DOCOMOMO Henrietou Moravčíkovou.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK