Podcast: Rozhovory ZKH

Hlina: Strach a sex funguje v politike vždy, tieto voľby boli o populizme

25.07.2020
"Strašenie a sexualita k tomu a zabralo to. Tieto voľby boli o populizme, kultúrno-etických témach. Všetci tu zrazu boli kresťania, som čakal kedy už aj Blaha bude kresťan. Ale už to máme za sebou," hovorí Alojz Hlina o tom, prečo sa KDH nedostalo do parlamentu, a či to bolo kvôli paktu o neútočení s PS/Spolu.   "Kus roboty sa urobil, záver nevyšiel. Vinník sa našiel, vinník som ja. Ale nechcem skončiť nejako vyhováraním sa. Rešpektujem to. Predsedom KDH boli dopriate 8 až 10 rokov, mne boli dopriate len štyri roky. Ja mám chuť robiť, ale mám pocit, že vinník sa našiel," hovorí Alojz Hlina o svojej budúcnosti v KDH.   Ja žijem v sekulárnej svetskej krajine, a zákony sa netvoria v sakristii, ale v parlamente a potrebujete na to väčšinu. To, čo sa teraz deje, to sú preteky s interrupciami. Tu sa obchoduje s interrupciami," hovorí o návrhu Anny Záborskej na obmedzenie interrupcií na Slovensku.   Aká je budúcnosť KDH? A ako sa zatiaľ darí Igorovi Matovičovi ako novému premiérovi? A schvaľuje Alojz Hlina nové návrhy na obmedzenie interrupcií?   Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Alojzom Hlinom z KDH.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK