Michal Kaščák: Zatiaľ pracujeme s verziou, že Pohoda bude
35:15
Podcast: Rozhovory ZKH

Michal Kaščák: Zatiaľ pracujeme s verziou, že Pohoda bude

29.01.2021

"Zatiaľ pracujeme tak, ako by sme pracovali počas normálnych rokov. Pripravujeme sa na normálny ročník Pohody, ale čoraz častejšie sa zaoberáme aj plánom B. Počúvame dosť zmätočné informácie, nemáme sa oprieť o aké relevantné informácie. Nepotešilo nás, že Glastonbury už ohlásili, že nebudú, ale je to iný typ festivalu. Ak by druhý ročník Pohody za sebou nebol, dá sa to prežiť len ak nás podporia fanúšikovia a prenesú si opäť lístky na ďalší ročník. Ak by sa rozhodli nepresunúť si ich, v tom prípade by to pre všetky festivaly vrátane nášho ekonomický kolaps a pravdepodobne by sme to nerozchodili," hovorí riaditeľ festivalu Pohody Michal Kaščák.

"Skúsme si postaviť hypotetickú otázku ako asi vyzerá debata o kultúre keď sa stretnú lídri štyroch koaličných strán. Pán Kollár s pánom Matovičom, Sulíkom a pani Remišovou. Podľa toho ako si môžeme navnímať ich pôsobenie, je zjavné že kultúra nepatrí medzi niečo, čo by ich akýmkoľvek spôsobom mohlo zaujímať," hovorí Michal Kaščák o kultúre a novej vláde.

Je ministerka kultúry Milanová slabá? A s čím vedia umelci pomôcť štátu? Ozval sa niekto zo štátu už na ich výzvu?

Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s riaditeľom festivalu Pohoda Michalom Kaščákom.

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.