Lekár z Oravy: U nás je už tretia vlna, kolega je na ventilácii
16:45
Podcast: Rozhovory ZKH

Lekár z Oravy: U nás je už tretia vlna, kolega je na ventilácii

11.10.2020
"To nie je môj pocit, to sú dáta. Stačí si urobiť aká je medziročná preskripcia a vo februári v porovnaní s minulým rokom stúpla preskripcia pre dospelých 20 percent, pre deti 25 percent. Nepamätám si kedy naposledy sme zatvorili školy v tomto meste a naozaj sa to udialo. Tie deti odpadávali, aj moje deti boli choré. Rad za radom. Mal som pacientov, čo boli naozaj veľmi chorí a keď som ich potom pretestoval na protilátky, tak vyšli pozitívne. Reálne to tu vo februári určite bolo," hovorí lekár a viceprimátor Námestova Rastislav Zanovit. "Človek, ktorý má vážny priebeh, a nelepší sa to, by mal byť testovaný hneď. Keď objednám pacienta v pondelok a nepríde mu smska dva dni, že ho vôbec prijali do systému, tak niekde je problém," hovorí o pomalom testovaní Rastislav Zanovit. Prečo je Orava najhorší región s najviac nakazenými? Dodržiavajú ľudia opatrenia alebo ich ignorujú? A ako teraz vyzerá ordinovanie všeobecného lekára v Námestove? Vypočujte si rozhovor s lekárom a viceprimátorom Námestova Rastislavom Zanovitom z 9. októbra.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.