Podcast: Rozhovory ZKH

Biskup Eľko: Polcková nám situáciu prejavom na Pride neuľahčila

29.07.2020
"Nerobí nám to Anička ľahším, celú túto situáciu. V tej situácii, v ktorej s ňou vedieme možno tvrdý, ale nám sa stále zdá, že férový rozhovor, svojím vystúpením to špičkuje ešte viac. A mám osobný dojem, že je to provokovanie na nové a nové levely. My teraz musíme byť precvičení v cnosti sebaovládania," hovorí generálny biskup ECAV Ivan Eľko o prejave Anny Polckovej na Dúhovom Pride.   "Rozumiete tej logike? Ak nemáte homožičlivý názor, tak ste automaticky neláska. A stačí máličko, môžete byť človek s hroznou minulosťou, ale stačí, že celej tejto homokoncepcii poviete áno, ja s tým súhlasím, tak ste láska. To je ťažká dezinterpretácia," dodáva biskup Eľko po tom, čo adresovali v cirkvi s ďalšími dvomi biskupmi list o homosexualite a kritizovali aj farárku Polckovú.   Naozaj by mali homosexuáli žiť celý život v celibáte? Hrozí farárke Polckovej disciplinárne konanie za jej vyjadrenia k LGBTI komunite?   Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s generálnym biskupom ECAV Ivanom Eľkom.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK