Zuzana Maďarová: Jediné, čo ženám ostáva, je kričať. Poslanci pri interrupciách ignorujú fakty

17.07.2020
"Nám tu reálne idú siahať na práva. My ako ženy máme právo sa hnevať, máme na to nárok a nie sme v pozícii ako poslanci, ktorí môžu hlasovaním naše práva. My ako občianky sa môžeme hnevať, kričať, a môžeme ísť na námestia. Na ten krik máme nárok, pretože inak nás nepočuť," hovorí politologička z feministickej organizácie Aspekt Zuzana Maďarová.  "Rada by som sa vyhla deleniu spoločnosti na dva tábory. Pre tých ľudí, ktorí naozaj chcú pomôcť ženám materiálne a sociálne, existuje veľké množstvo nástrojov, špecificky v parlamente ich majú veľa, môžu robiť takéto kroky bez toho, aby šli cestou zákazov. Je veľmi cynické nazývať toto ako snahu o podporu žien," dodáva Maďarová.  Prečo návrh, ktorý prešiel do druhého čítania, nie je pre ňu kompromisom? A čo presne jej na novele Anny Záborskej a ostatných poslancov prekáža? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s politologičkou z organizácie Aspekt Zuzanou Maďarovou.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK