Havran: Máme ekonomiku na kolenách a oni riešia interrupcie. Je to neuveriteľné
26:36
Podcast: Rozhovory ZKH

Havran: Máme ekonomiku na kolenách a oni riešia interrupcie. Je to neuveriteľné

21.05.2020
"Myslite na to, ako to tu vždy dopadlo, keď mali zradikalizovaní politickí kresťania politické požiadavky, kam to doviedli s touto krajinou. Urobili to raz a zničili ju," hovorí teológ a publicista Michal Havran."Aj ja som veriaci, ale niekomu môže prísť video Krajčího smiešne. Nezačnem sa urážať, a hovoriť, že chcem inštitút ochrancu, aby som im zakázal smiať sa zo mňa," hovorí o nápade Anny Záborskej, aby po vtipom o viere ministra zdravotníctva vláda mala splnomocnenca pre náboženskú slobodu."Nemôžu byť vaše náboženské fantázie neustále predmetom celospoločenského skúmania. Slovensko sa potrebuje modernizovať, budeme mať veľmi veľké problémy. Ja by som bol veľmi rád, keby sa začala táto krajina seriózne rozprávať ako bude vyzerať, a nie, aby ste stále diskutovali o mentálnych stavoch vybraných jedincov, ktorí majú pocit, že ich osobná náboženská skúsenosť má byť celospoločenským kultúrnym národným programom," hovorí Havran.Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s teológom a publicistom Michalom Havranom.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.