Pavol Čekan: Už som si zvykol, že z mojich slov niekto môže zostrihať hoax
29:21
Podcast: Rozhovory ZKH

Pavol Čekan: Už som si zvykol, že z mojich slov niekto môže zostrihať hoax

01.02.2021

"Ja som sa ospravedlnil a znova sa ospravedlňujem, je mi to veľmi ľúto. To video som si pozrel znova a nie som hrdý na to, čo som tam predviedol. Mnohí, ktorí ma poznajú, vedia, že nie som taký. Seriózne sa za to hanbím, nie som šťastný, že takéto video existuje. Neguje to veľa vecí, ktoré som robil zo srdca a pre ľudí. Mohol som sa tomu jednoducho vyhnúť, bolo to zbytočné," hovorí Pavol Čekan o svojich sarkastických výrokoch o popieračoch covidu a očkovania vo vedeckej debate na youtube, ktorú konšpirátori aj členovia ĽSNS postrihali a šírili ako dôkaz, že zarába na testoch.

"Ja som bol vždy zvyknutý na to, že som súkromná osoba. Zrazu sa z nás vedcov stali verejné osoby, a je to pre nás nezvyk. Aj pre mňa. Zrazu tie rozhovory aj v médiách musia byť úplne inak vystavané, musíte si dávať pozor na to, čo hovoríte, musíte byť ešte empatickejší. Hold, musíme si na to zvyknúť, ale musíme si zvyknúť aj na to, že možno aj z tohto rozhovoru niekto nejaký hoax postrihá. Na začiatku som bol frustrovaný. Nechápal som, prečo existujú ľudia, ktorí zostrihajú video, aby im z toho vyšiel nejaký message," dodáva vedec a biochemik Pavol Čekan.

Aká je budúcnosť testov? Kedy si budeme môcť robiť testy doma sami? A koľko by mohli stáť? Ako sa pozerá na plošné testovanie?

Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s biochemikom a vedcom Pavlom Čekanom.

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.