Polovková: Študenti dnes nevedia ani o SNP, ani o 17. novembri
19:39
Podcast: Rozhovory ZKH

Polovková: Študenti dnes nevedia ani o SNP, ani o 17. novembri

12.11.2020
"Čo je ešte hrozivejšie, je to, že ak sa rozprávame o ľuďoch, ktorí boli vo vykonštruovaných politických procesoch a stratili množstvo rokov života vo väzení a pozrieme sa na súčasnosť a vidíme, že túto terminológiu preberá jedna strana a hovorí, že sa tu dejú nejaké vykonštruované a politické procesy, tak toto je pre mňa absurdné, že to vôbec dovolíme. Používať tento slovník v súčasnosti a znevažovať absolútne ľudí, ktorí trpeli počas neslobody a teraz v demokracii ľudia, ktorí spochybňujú, to, čo sa dialo počas nedávnej minulosti, sa ešte hrajú na martýrov a hovoria, že prebiehajú politické procesy. To je pre mňa už úplne za čiarou," hovorí Sandra Polovková z Post Bellum pri príležitosti Medzinárodného dňa veteránov. "Študenti vedia veľa o Cyrilovi a Metodovi a Svätoplukovi a o veľmi vzdialených témach spojených so Slovenskom, ale o súčasných dejinách je toho neuveriteľne málo," hovorí Sandra Polovková o vyučovaní dejín na školách a výsledkoch prieskumu Post Bellum, že mladí vedia o SNP len veľmi málo informácií a nevedia rozlíšiť hoaxy a nepravdy. Vážime si veteránov a vlastnú históriu? Prečo politici používajú slovník o politických procesoch v demokracii? A čo všetko vyšlo z prieskumu medzi mladými o SNP a Druhej svetovej vojny? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej so Sandrou Polovkovou z Post Bellum.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.