Podcast: Rozhovory ZKH

Havran: Biskupi sa nemajú čo vyjadrovať k sexualite ľudí

23.07.2020
"Najviac mi je ľúto z celej tejto nešťastnej komunikácie, že opäť sa tu snažia traja biskupi sploštiť človeka na nejakú ideologickú floskulu. Anička Polcková má také vyhlásenia, ako má drvivá väčšina jej kolegov evanjelických farárov v Európe. Ona nie je menšina, ale ona je v skutočnosti mainstream v evanjelickej cirkvi a robí milión ďalších vecí, na ktoré si páni biskupi nespomenuli, keď sa ju rozhodli hodnotiť," hovorí Michal Havran o liste troch evanjelických biskupov, ktorý kritizuje farárku Annu Polckovú za jej výroky a podporu LGBTI komunity.   "Kto sú nejakí traja dospelí muži, ktorí vyzvú iných občanov, ktorých ani nepoznajú, na život v celibáte? Veď to je drzosť. To je normálna nezdvorilosť," dodáva teológ a publicista Michal Havran, jedna z 80-tich osobností, ktoré podporili farárku Annu Polckovú.   Je evanjelická cirkev rozdelená? A majú biskupi dosah na obľúbenú farárku Annu Polckovú?   Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s teológom a publicistom Michalom Havranom.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK