Starosta Chren: Agresívni rodičia kričia na riaditeľov, že rúška sú nulitné
26:13
Podcast: Rozhovory ZKH

Starosta Chren: Agresívni rodičia kričia na riaditeľov, že rúška sú nulitné

29.04.2021

"Niektorí ľudia sú prosto presvedčení, že rúška nebudú nosiť, a prenášajú to aj na deti. Napádané nie sú len rúška, ale aj testy. Pritom dnes testujeme kloktacími testami, nie je tam žiadny logický dôvod. Je to asi až kultúrno-etická otázka. Niektoré tie aktivity sú aj koordinované, niekto tam zozadu pomáha a futruje rodičov informáciami. 

Nezávidím našim riaditeľom, ktorí si to na mieste odžívajú. Majú niekoľkých rodičov, ktorí vedia byť veľmi agresívni, kričať, priniesť dieťa do školy a povedať nedám mu rúško, nedám ho testovať, a nechám ho tu a idem preč. Vykrikujú, že právne predpisy sú nulitné. Máme jednu predžalobnú výzvu na škole, na inej máme žiadosť sudkyne okresného súdu, ktorá sa vyhráža riaditeľovi našej školy cez článok v Hlavných správach. 

Riaditelia sú v strese, ale kým súd nerozhodne inak, tak tá vyhláška platí a treba sa ňou riadi. O tom, či je nulitná, o tom nerozhodne rodič, ani sudkyňa, ale konkrétny súd," hovorí starosta mestskej časti Ružinov Martin Chren o tom, ako sa začal školský rok po pandémii na niektorých školách. 

"V pondelok budú konflikty ešte vyhranenejšie. Zavolať políciu bude asi jediná možnosť, ktorá sa dá urobiť. Bude to problém, ktorý ešte pár dní bude gradovať. Ja by som sa tešil, keby prišli aj podnety na súdy, aby sa to vyriešilo, ale tí rodičia žiadne podania na súd nedávajú, len sa vyhrážajú riaditeľom. Je to veľmi veľmi nepríjemná situácia," dodáva Martin Chren k situácii, ktorá je s niektorými antirúškovými rodičmi na ružinovských školách. 

Ako riešiť takúto situáciu? A koľko je takých rodičov, ktorí nechcú svoje deti testovať, a nechcú, aby mali rúška? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej so starostom Ružinova Martinom Chrenom. 

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.