Podcast: Rozhovory ZKH

Analytička Dančíková: Muži na materskej majú so svojimi deťmi hlbší vzťah

09.07.2020
"Vyššia pravdepodobnosť, že pôjdu na materskú, platí pre otcov s vyšším vzdelaním a vyššími príjmami. Je tam vyššia pravdepodovnosť v Bratislave, ale rozdiel nie je významný. Na materské chodia muži aj v iných krajoch," hovorí analytička IFP Zuzana Dančíková, ktorá urobila veľkú analýzu otcov na materskej dovolenke."Odporúčame zaviesť materskú na čiastočný úväzok. Otec ani matka by nešli na plný úväzok, ale len čiastočný a na dlhšiu dobu. Znamená to, že pár hodín denne by pracovali, a pár hodín by sa starali o deti a matka s otcom by sa mohli pri deťoch prestriedať," hovorí Zuzana Dančíková.Prečo by muži mali chodiť na materskú? Je dôležité to, či to voláme materská alebo otcovská? A čo by mal štát robiť lepšie?Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s analytičkou Inštitútu finančnej politiky Zuzanou Dančíkovou.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK