Šeliga: Ak budú interrupcie visieť na podpore ĽSNS, vytiahnem hlasovaciu kartu aj ja
28:21
Podcast: Rozhovory ZKH

Šeliga: Ak budú interrupcie visieť na podpore ĽSNS, vytiahnem hlasovaciu kartu aj ja

01.10.2020
"Ja by som v princípe, nebudem klamať, podporil pozmeňujúci návrh pani Záborskej. Zdá sa mi, že urobila ústupky. To najcitlivejšie je tá lehota 96 hodín. Parlamentný inštitút vypracoval analýzu, ktorá ma definitívne presvedčila, že ako je to v iných krajinách, a keď som videl, aké lehoty sú napríklad v Holandsku, je to šesť či sedem dní, v Belgicku 7 dní, v Taliansku asi 5, tak sa mi to nezdal krok do stredoveku. Naozaj, keď som sa pýtal aj mojich kolegov, ktorí nesúhlasia s týmto pozmeňujúcim návrhom, povedali mi, že pani Záborská k nim bola veľmi korektná a venovali spolu tomu priestor," hovorí podpredseda parlamentu Juraj Šeliga o tom, ako by hlasoval pri interrupciách. "Je neprijateľné, aby takýto návrh zákona visel na podpore alebo nepodpore ĽSNS. S tým sa stotožniť neviem, ak to tak bude, tak potom tú hlasovaciu kartu vytiahnem aj ja," dodáva k návrhu na sprísnenie interrupcií Šeliga. "V otázke justície a spravodlivosti by som vláde dal jednotku. Je vidno, že je tam posun, sudcovia sú obviňovaní, prokurátori sú pod tlakom, tu je naozaj posun. Covid je téma sama o sebe, tam neviem, čo je kritérium a merítko. V komunikácii by som dal vláde 3 lomeno 4," hovorí o hodnotení vlády Juraj Šeliga zo strany Za ľudí. Má už koalícia spoločného kandidáta na generálneho prokurátora? Prečo polícia nepokutuje poslancov ĽSNS za nenosenie rúška? A čo si myslí o vyhlásení biskupov, že sú jediní, ktorí môžu nariadiť neslúženie omší kňazom? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s podpredsedom parlamentu Jurajom Šeligom.  

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.