Vicežupan Lunter: S vládou sa nám robí dobre, len premiér sa správa podľa toho, ako sa zobudí
20:06
Podcast: Rozhovory ZKH

Vicežupan Lunter: S vládou sa nám robí dobre, len premiér sa správa podľa toho, ako sa zobudí

05.02.2021

"Pri dobrom manažmente a dobrom dlhodobom plánovaní kapacít je decentralizácia očkovania zvládnuteľná. U nás sa veci riešia na poslednú chvíľu. Riešenie hľadáme až keď je problém. Výrobcovia striekačiek vládu už pred trištvrte rokom chceli riešiť objednávky strategicky. Rovnako je to aj s očkovacími centrami.

K tým máme čas, aj pri slabšom manažmente môžeme pripraviť kapacity. To je to, čo hovoríme aj my. Vakcíny meškajú, štát nekoná a preto hovoríme - poďme sa už teraz o tom rozprávať, máme ešte mesiac, aby sme my dolu v samosprávach pomohli. Hoci nedokonalým manažmentom, ale poďme sa pripravovať na to, aby keď už vakcíny prídu, budú problémy, ale bude ich menej," hovorí vicežupan banskobystrického kraja Ondrej Lunter o iniciatíve, že ponúkajú ministerstvu zdravotníctva pomoc s očkovaním v regiónoch.

"Nepoviem nič šokujúce, a nič, čo by každý z nás nevedel, žiaľ jednotlivý predstavitelia vládnej strany OĽANO sú podriadení premiérovi a premiér robí rozhodnutia podľa toho akú má práve náladu a doslova podľa toho ako sa ráno zobudí. To potom poznačuje vytváranie partnerstiev a dôvery. Je to jednoducho vláda a strana jedného človeka, ktorý riadi túto krajinu veľmi spontánne.

Táto vláda má zároveň veľa čestných ľudí, ja verím, že aj ministri v OĽANO sú ľudia, ktorými ide o dobrý výsledok a snažia sa robiť veci poctivo. Verím len, že narazíme na lepší deň pána premiéra a niekedy to aj ocení," dodáva Ondrej Lunter k rokovaniam s premiérom a vládou, a jeho skúsenosťami s ministrami.

Nehrozí pri decentralizácii očkovania ešte väčší chaos? A ako by to vyzeralo v praxi? Očkovalo by sa v ambulanciách ako pri očkovaní proti chrípke?

Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s vicežupanom banskobystrického kraja Ondrejom Lunterom.

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.