Maturant Matúš: Každý deň cítim neistotu, strach, stres a vyčerpanie
11:59
Podcast: Rozhovory ZKH

Maturant Matúš: Každý deň cítim neistotu, strach, stres a vyčerpanie

24.03.2021

"Každé ráno sa zobudím s tým, že neviem, či budem mať vyučovanie, v akej forme budem mať vyučovanie a každý deň nám učiteľ hovoria pripravte sa na maturitu, ale my nevieme na akú maturitu. Každý deň neistota, strach, stres, vyčerpanie. Je to horšie ako keby som chodil prezenčne do školy," hovorí maturant Matúš Kovačovský o tom ako sa cíti v škole. Ministrovi školstva a hlavnému hygienikovi napísal otvorený list, kde žiadal, aby zrušili maturity a vyriešili študentov, ktorí nemôžu chodiť prezenčne do školy.

"Tým, že ja som zostal na dištančnej výučbe, momentálne nemám hodiny žiadne. Nemám online výučbu, a dostávam len nejaké materiály, ale je to len zlomok toho, čo sa ostatní učia v škole. Som označený ako neprítomný a zháňať si materiály musím sám. Ja osobne mám staršieho otca ako moji spolužiaci, má 65 rokov. To je jeden dôvod prečo som nešiel do školy, a druhý dôvod je ten, že bojíme sa korony doma. Ak budem vedieť, že školy sú bezpečné prostredie, nemám problém tam ísť. Ale nemáme dáta koľko ľudí sa nakazilo v školách, a bezpečné prostredie to pre mňa momentálne nie je," hovorí maturant Matúš Kovačovský o momentálnom stave na školách pre študentov v maturitných ročníkoch, ktorí sa rozhodli zostať doma, aby neohrozili svojich rodičov.

Ako prežíva tento rok maturant? Ako to vyzerá momentálne na jednom z bratislavských gymnázií? A čo sa dalo robiť lepšie? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s maturantom Matúšom Kovačovským.

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.