Sabaka: Lekári, sestry a sanitári sú už dávno za hranicou vyhorenia
31:33
Podcast: Rozhovory ZKH

Sabaka: Lekári, sestry a sanitári sú už dávno za hranicou vyhorenia

27.04.2021

"Čo sa týka pána Sulíka, ja mu to prajem, aby sa nenakazil, ale nie je to potvrdené vedeckými dôkazmi, že by existovali ľudia, ktorí nie sú vnímaví koronavírusovej infekcii. Všetko môže byť len o šťastí. Vyjadrenia niektorých politikov, že by sa nedali zaočkovať, ani niektorí rodinní príslušníci sa nedajú zaočkovať, sú veľmi nešťastné.

Ako sledujem politikov v okolitých krajín, Slovensko je v tomto aj unikát. Všade je veľká ochota opozície aj koalície očkovanie propagovať, lebo je to najúčinnejší spôsob ako ochrániť ľudí. Čo osobne považujem za najhoršie je, ak niekto vedome vie, že očkovanie je jediná cesta a zachraňuje životy, a kupčí s preferenciami, lebo vie, že medzi časťou voličov to nie je populárne. Toto je naozaj morálne odsúdeniahodné a mňa osobne to veľmi hnevá," hovorí infektológ Peter Sabaka o výrokoch Richarda Sulíka a Petra Pellegriniho o očkovaní.

"Lekári a sestry a sanitári to tak vnímajú. Skrátka tu musia byť pre ľudí, a sú tu pre ľudí. Máme svoje limity aj psychické aj fyzické. Čo sa týka tej únavy, veľmi veľa kolegov je veľmi unavených. Veľmi veľa z nich už dávno prekročilo hranicu, kedy sa dá hovoriť o syndróme vyhorenia. Ja osobne mám také stavy, že keď akurát neriešim akútne pacienta, tak mám chuť nič nerobiť, len sedieť, a nabrať sily. Je to asi tiež nejaký symptóm syndrómu vyhorenia," dodáva lekár Sabaka na otázku ako veľmi vyčerpaný je personál v nemocniciach.

Ako je to so Sputnikom, je bezpečné sa ním očkovať? A majú sa ľudia báť Astry Zenecy? Súhlasí s tým, že sa naraz otvárajú školy, obchody, služby aj terasy? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s infektológom Petrom Sabakom.

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.