Ravasz: Prvé testovanie v Jarovniciach bolo odporné, bola to military show

23.04.2020
"Kritizovať ľudí, ktorí pracujú v rómskych komunitách dlhé roky, je svinstvo. Tieto organizácie, ktoré desať a viac rokov pracujú v teréne, si dovolili vysloviť kritiku smerom k vláde, a hneď im premiér povedal, že si majú zobrať batoh a ísť do osád. Keby sme nemali tieto organizácie, boli by sme na tom v týchto komunitách oveľa horšie. Nepotrebujú takéto idiotské vyhlásenia, že majú ísť do terénu, pretože tam sú už roky. A verím tomu, že z okna helikoptéry to vyzerá inak. Mimovládky sú tam dole, priamo v teréne," hovorí bývalý splnomocnenec vlády pre rómske komunity Ábel Ravasz o výrokoch premiéra Matoviča, že ľudskoprávni aktivisti si majú zobrať batohy a ísť z Bratislavy do osád.Dodáva, že Rómovia sa na Slovensku testujú na základe etnického princípu, pretože vláda testuje aj integrované komunity Rómov v bytovkách."Mne to prišlo veľmi odporné, keď prvé testovanie v Jarovniciach vyzeralo ako military show. Tam bol vrtuľník nad osadou, potom priletel ďalším vrtuľníkom pán Pollák, boli tam aj ozbrojení vojaci. Naozaj by sme toto isté robili v prípade, že by to neboli Rómovia? Prečo nevidíme helikoptéry nad DSS-kami? Prečo ich vidíme nad rómskymi osadami? Prečo hovoríme na tlačovkách, že vybuchli osady? Testovali sa komunity, ktoré vôbec nie sú osady. Oblasti, kde je rómska komunita integrovaná a v bytovkách. Je to rasizmus."Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s bývalým rómskym splnomocnencom Ábelom Ravaszom.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK