Sulík: Sputnik je blamáž, dnes sa prihlásim na Pfizer
25:30
Podcast: Rozhovory ZKH

Sulík: Sputnik je blamáž, dnes sa prihlásim na Pfizer

07.06.2021

"Dnes sa idem prihlásiť do čakárne na Pfizer. Je to registrovaná vakcína a chcem môcť cestovať. Mám obavu, dôvodné podozrenie, že budú niektoré krajiny, ktoré to budú podmieňovať tým, že človek bude očkovaný zaregistrovanou vakcínou. 

Ja som si povedal, že sa nebudem predbiehať, a že si počkám, čo sa z rôznych vakcín vykľuje. Medzičasom niektoré štáty zastavili očkovanie niektorými vakcínami. Tak som si počkal, rozhodol som sa a idem sa zaočkovať Pfizerom," hovorí minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík o tom, kedy sa dá zaočkovať a čím. 

"Je to blamáž, jasné. 200 tisíc dávok stálo 1,6 milióna eur. Je to obrovská škoda, ak tie dávky nestihneme minúť do dátumu expirácie. Vznikne tam škoda, máme na to orgány, ktoré sa týmto budú zaoberať. Myslím, že niečo sa s tým zjavne bude diať, štátna správa má na toto vytvorené postupy. Úplne rozumiem, že minister Lengvarský zdedil nejaký problém. On sám by určite nešiel pretláčať Sputnik, ani Marek Krajči nepretláčal Sputnik, to pretláčal len Igor Matovič," dodáva Sulík k situácii s očkovaním. 

"Ja nechcem rozdávať 200 eur na dieťa. To chce Igor Matovič a on nech si nájde zdroje. Ja si vôbec nemyslím, že toto je správny postup a ukázalo sa v Poľsku, že výrazné zvýšenie iba príspevku na deti nezvýšilo pôrodnosť," hovorí predseda SaS Sulík o daňovo-odvodovej reforme, ktorú Igor Matovič predstavil, no je  už okolo nej mesiac ticho. 

Ako sa pozerá na situáciu v Za ľudí? Ovplyvní to chod koalície? A mala by sa nanovo podpisovať koaličná dohoda, v prípade, že poslanci okolo Márie Kolíkovej zo strany odídu? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s predsedom SaS Richardom Sulíkom.

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.