Ftáčnik: Dekan FIIT by mal odstúpiť, na fakulte sa bojuje o hodnoty

26.05.2020
"Toto je zápas o slušnejšie Slovensko. Je to zápas o isté hodnoty. A študenti hovoria, že sa nemôžu stotožniť, že takto niekto koná a tváriť sa, že to je normálne. Nie je to normálne a my sme to povedali aj ako Správna rada," hovorí jej predseda Milan Ftáčnik o už rok trvajúcom konflikte na Fakulte informatiky a informačných technológií STU. V poslednom rozhodnutí odporučili dekanovi Kotuliakovi odstúpiť z funkcie, pretože nezvláda svoju funkciu."Nejde len o zákonné možnosti, ale aj morálku. Ako inak vychovať študentov? Ak ich pošleme do praxe, že nezáleží na morálke a etike, to asi nie je to, čo chceme robiť. Dostalo sa to do roviny etiky morálky a slušnosti. Či slovo akademického funkcionára platí, či sa na neho môžeme spoľahnúť, a či platia dohodnuté pravidlá," dodáva Milan Ftáčnik.O čom je konflikt na jednej z najúspešnejších fakúlt na Slovensku, kde sú zamestnanci v štrajku a nedôveru dekanovi už vyjadrila aj tretina študentov? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s predsedom Správnej rady STU a exministrom školstva Milanom Ftáčnikom. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK