Podcast: Rozhovory ZKH

Vedec Šilha: Ak SpaceX uspeje, budeme cestovať do vesmíru ako turisti

30.05.2020
"Ohlásené pokusy na let SpaceX sú už len dva, v sobotu a v nedeľu. Potom sa to bude musieť počítať celé nanovo, tak, aby loď štartovala v presne vypočítanej dráhe," hovorí o lete SpaceX s ľudskou posádkou Jiří Šilha z Katedry astronómie, fyziky Zeme a meteorológie Univerzity Komenského."Už sú pripravené lety, ak bude všetko úspešné, tak budúci rok by mohli ísť do vesmíru prví turisti so SpaceX," dodáva na otázku, či je práve spoločnosť SpaceX budúcnosťou turizmu do vesmíru.Dožije sa ešte naša generácia ľudí na Marse? Čo robia astronauti, keď sa zruší let SpaceX? A prečo sú už len dva pokusy na odlet vesmírnej rakety SpaceX?Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Jiřím Šilhom z Katedry astronómie, fyziky Zeme a meteorológie Unverzity Komenského. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK