Šeliga: Lynč, ktorý som dostal za interrupcie aj od príčetných ľudí, ma prekvapil
29:11
Podcast: Rozhovory ZKH

Šeliga: Lynč, ktorý som dostal za interrupcie aj od príčetných ľudí, ma prekvapil

18.07.2020
"Najdesivejšie na tom je, že to, čo by malo byť normálne, o to musíme prosiť, že to teda urobme. Evidentne aj po skúsenosti s Kollárom sme v úplnej menšine aj v parlamente a to teraz nedelím opozícia versus koalícia. To neznamená, že na to teraz máme rezignovať, ale toto ma na tom desí. Viete, diplomoviek sa ľudia prejedia, ale potom príde niečo nové a nové a keď to pôjde stále takto, že vlastne nič a je tu nejaká objednávka, len pozor, aby sa nevrátil Smer, tak potom už pomaly prejde všetko," hovorí podpredseda parlamentu Juraj Šeliga.Kritika, ktorá sa na neho spustila za hlasovanie o zákone Anny Záborskej na obmedzenie interrupcií ho prekvapil: "To bol až lynč, ktorému ja nerozumiem. Nie tomu vulgárnemu obsahu, ale že to prichádza zo strany ľudí, ktorých som vnímal ako ľudí, ktorí majú záujem o slušnú a normálnu diskusiu. Darmo máme plné ústa liberálnej demokracie, keď v prvom momente, keď niekto s niekým nesúhlasí, sa tá diskusia zvrhne na lynč. Toto je podľa mňa cesta do pekla," hovorí Juraj Šeliga.Ako sa pozerá na diplomovku ministra školstva? Bude kandidovať za predsedu strany Za ľudí? A prečo v zákone o generálnej prokuratúre stále zostala vágna formulácia na odvolanie?Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s podpredsedom parlamentu Jurajom Šeligom.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.