Podcast: Rozhovory ZKH

Naď: Na obrane sa podpisovali nepodstatné nákupy aj po voľbách

25.03.2020
"Zasadá nepretržite krízový štáb, aj na vláde, aj na ministestve. Zisťujeme, v akom je stave aj armáda. Máme sanitky aj poľnú nemocnicu, ale chýbajú aj základné veci, na ktoré nie sme pripravení," hovorí nový minister obrany Jaroslav Naď.Popisuje, že na ministerstve našiel aj nákupy za stotisíc eur, ktoré sa udiali už po voľbách. "Kupoval sa zdravotnícky materiál, ktorý v tejto situácii vôbec nepotrebujeme," dodáva.Odvolávať v rezorte teraz v čase krízy neplánuje. Jasné zatiaľ je len to, že odchádza riaditeľ Vojenskej spravodajskej služby Ján Balciar."Pán Balciar mi v sobotu oznámil, že je už unavený a k 31. marcu končí vo funkcii," hovorí Naď.Kto ho nahradí, zatiaľ povedať nechcel. "Bude to odborník, ktorý momentálne nepracuje v rezorte."Ako je pripravená armáda? Čo s nákupmi v rezorte obrany? A koho všetkého v rezorte vymení?Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s ministrom obrany za OĽaNO Jaroslavom Naďom.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK