Podcast: Rozhovory ZKH

Infektológ Sabaka: Nie sme zvyknutí na toľko úmrtí, je to náročné aj psychicky

24.04.2020
"Nie iba nadváha a obezita zvyšuje riziko, ale chronické kardiovaskulárne ochorenie, zlyhávanie srdca, vysoký krvný tlak, po infarkte, cukrovka. To všetko je spojené s obezitou, všetko to spolu súvisí," hovorí infektológ Peter Sabaka, ktorý na Kramároch ošetruje výhradne pacientov s Covidom-19.Keby koronavírus nevybuchol v domove sociálnych služieb, na Kramároch by práce s najťažšími prípadmi mali len málo: "Momentálne sú ľudia z domova sociálnych služieb v Pezinku naša hlavná klientela. Všetci pacienti, ktorí sú momentálne na jednotke intenzívnej starostlivosti sú práve z Pezinka. Ale aj u klientov tohto domova bol ten priebeh Covid-19 úplne iný. Niektorí ho zvládali veľmi dobre, niektorí naozaj zle."Ako je na tom personál? Ako sa oblieka a vyzlieka z oblekov v nemocnici? Ako vyzerá oddelenie, kde sú len pacienti s Covid-19?ňVypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s infektológom Petrom Sabakom. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK