Riaditeľ Dopravného podniku: Ponuka Matoviča na pôžičky nič nerieši
18:02
Podcast: Rozhovory ZKH

Riaditeľ Dopravného podniku: Ponuka Matoviča na pôžičky nič nerieši

26.04.2021

"Ponuka od Igora Matoviča našu situáciu nerieši. Pôžičky si dnes vieme požičať v komerčných bankách za podobné úrokové sadzby, ktoré sa blížia k nule. 25 miliónový výpadok paralyzuje celý Dopravný podnik nielen v Bratislave.

Výpadok je hrozivý, ten rozdiel sa už nedá vykryť bez pomoci. Pokiaľ nepríde finančná pomoc od štátu, budeme musieť siahať na kvalitu MHD, rušením spojov, alebo budeme musieť zintenzívniť mieru prepúšťania," hovorí predseda predstavenstva Dopravného podniku Bratislava Martin Rybanský o návrhu ministra financií pre dopravné podniky, kde by štát dal podnikom pôžičku.

Dopravný podnik Bratislava je v strate 25 miliónov eur a od júla ohlásil aj nové ceny lístkov.

"Zdražujeme jednorazové lístky, 30 minútový lístok zostáva na svojej pôvodnej miere, 90 centov. Rapídne sa zlacňuje ročná električenka. Kolegovia na magistráte už vymýšľajú spôsob ako sprístupniť ročný lístok pre rodiny. Možno nejaká forma predaja na splátky alebo iného zvýhodnenia," dodáva Rybanský.

Bude pokračovať štrajk MHD v Bratislave? Bude električka pred SND? A ako bude vyzerať MHD v Bratislave o desať rokov? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s riaditeľom Dopravného podniku Bratislava Martinom Rybanským.

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.