Riaditeľka Domu seniorov: Domovy by nemali byť odkladisko pre našich rodičov
18:34
Podcast: Rozhovory ZKH

Riaditeľka Domu seniorov: Domovy by nemali byť odkladisko pre našich rodičov

30.12.2020
Vakcína je jediná cesta. S klientami sa o tom rozprávame, hovoríme o tom veľa. Pokiaľ s nimi veľa komunikujú, pokiaľ sa im vysvetlí, včera za mnou prišla 80 ročná stará dáma a povedala mi, že ja ja som stará, ale nie som hlúpa. Treba byť bez stresu, dodržiavať, čo nám kážu a počkať na tú vakcínu, ja čakám. A to má 80 rokov a zdravý rozum," hovorí riaditeľka Ružinovského domu seniorov Mária Mattovič Straková.    "Domy seniorov by nemali byť odkladiskom. Našťastie nie vždy to tak je. Máme takých klientov, pre ktorých by príbuzní urobili všetko. Ale máme aj takých, ktorých rodina príde navštíviť raz za rok. Bohužiaľ, aj taký je život," hovorí o klientoch aj o spoločnosti riaditeľka Straková.    Čo ukázal tento rok k nášmu vzťahu k starobe a seniorom? Ako prežili tento rok v najväčšom zariadení pre seniorov na Slovensku? A aké budú mať klienti Ružinovského domu seniorov sviatky?   Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s riaditeľkou Ružinovského domu seniorov Máriou Mattovič Strakovou. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.