Cigániková: Matovič sa mi nechce ospravedlniť, radšej sa chce súdiť. Podávam žalobu
27:51
Podcast: Rozhovory ZKH

Cigániková: Matovič sa mi nechce ospravedlniť, radšej sa chce súdiť. Podávam žalobu

19.03.2021

"Igor Matovič povedal Richardovi Sulíkovi, že sa mi neospravedlní a radšej sa bude súdiť. Podám normálne žalobu. Neprežívam to nejako, ale jednoducho to dospelo k bodu, kde Igor Matovič bez problémov, len preto, že vecne nesúhlasím s nejakým názorom, on sa jednoducho rozhodne zničiť moju povesť a robí to opakovane.

Ja by som bola úplne ok, keby si to premiér prečítal a povedal, že tieto veci som prehnal, sorry za to, stáva sa. Ja by som s tým bola ok. Ale keď to ani v tejto chvíli nedokáže, pre mňa je správne, že sa voči tomu budem brániť. Na to predsa máme mechanizmy v štáte. Neznamená to, že som na neho nahnevaná, alebo s ním neviem komunikovať, neberiem to osobne," hovorí Janka Bittó Cigániková o tom, že žiadala premiéra Matoviča, aby sa jej ospravedlnil za to, že hovoril, že je na výplatnej páske Penty a cigánenie má v mene. "Asi by som si vsadila na to, že podľa mňa Igor ešte nevyrástol. Tak ako vníma iný názor ako prehru a útok, tak vníma aj vec, ktorá by bola veľkolepá, bolo by to veľké politické gesto. Ale ja som si nie istá, že ho dokáže urobiť," dodáva poslankyňa SaS o koaličnej kríze a požiadavke, aby premiér Matovič odstúpil.

Ako to teraz vyzerá v koalícii? Je pravda, že Sme rodina má konflikt s OĽANO pre zatknutie Vladimíra Pčolinského? A aké bude vyústenie tejto krízy? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s poslankyňou SaS Jankou Bittó Cigánikovou. 

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.