Minister Gröhling: Mal by som to ľahšie, keby Kollár odstúpil, ale zrátajú mu to voliči
23:06
Podcast: Rozhovory ZKH

Minister Gröhling: Mal by som to ľahšie, keby Kollár odstúpil, ale zrátajú mu to voliči

29.06.2020
"Mal by som ľahšiu pozíciu, ale neviem, čo by to urobilo s vládnou koalíciou. Nechcem do toho ísť, lebo sme dostali veľký mandát, máme naštartované jednotlivé kroky a ja by som chcel tie štyri roky využiť na to, aby sme posunuli školstvo ďalej," hovorí o kauze plagiátorstva a diplomovky Borisa Kollára minister školstva Branislav Gröhling."Mali sme niekoľko telefonátov, dal som mu iks možností, ako by mohol vyriešiť túto situáciu. Neviem, kto teraz pôjde na vysokú školu v Skalici študovať. Vyslali sme veľmi zlý signál študentom, ale chcem sa pozerať do budúcna. Pani Krištúfková a pán Kollár teraz prežívajú krušné časy, nejakým spôsobom nesú zodpovednosť a voliči im to následne zrátajú," dodáva minister.Čo s nekvalitnými vysokými školami, ktoré rozdávajú pokútne tituly? A ako sa postaví ku konfliktu na jednej z najúspešnejších fakúlt FIIT Slovenskej technickej univerzity?Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s ministrom školstva za SaS Branislavom Gröhlingom. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.