Advokát Kvasnica: Zatýkanie slovenskú spoločnosť nezmení
33:05
Podcast: Rozhovory ZKH

Advokát Kvasnica: Zatýkanie slovenskú spoločnosť nezmení

23.02.2021

Ja si myslím, že slovenská spoločnosť ako taká sa nezmenila, respektíve fungovanie štátnych orgánov nezmení vyšetrenie pár desiatok trestných vecí alebo väzobné stíhania," hovorí advokát rodiny Kušnírových Roman Kvasnica o treťom výročí vraždy Jána a Martiny.

"V roku 2018 sa silno prejavila občianska spoločnosť, ktorá vytvorila tlak na vyšetrenie vrážd vo Veľkej Mači. To bol rozhodujúci moment, aby vôbec mohlo začať nestranné vyšetrovanie. Pokiaľ nebude na Slovensku fungovať občianska spoločnosť, pokiaľ sa občania nebudú venovať veciam verejným a nebude ich to zaujímať, tak tí, ktorí predstavujú štátnu moc vždy budú mať tendenciu používať ju na svoj obraz. Možno skupinovo ju aj zneužívať. To bude asi večný boj - občan - štát. Teda kontrola štátu občanom. To podľa môjho názoru je najpodstatnejší moment, ktorý by sme si mohli zobrať ako poučenie posledných troch rokov," dodáva Kvasnica.

Ako preživali posledné tri roky rodiny Jána a Martiny? A čo hovoria na prvostupňový rozsudok, ktorý oslobodil Mariána Kočnera a Alenu Zsuzsovú? A kam sme sa ako spoločnosť za tie tri roky posunuli?

Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s advokátom Romanom Kvasnicom.

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.